Languages

  • Lietuvių
  • English
  • Русский

Raiser

Jurgis Paulikas.
Mažeikiai
+370 61486497

Tuo metu, kai pradėjau auginti balandžius gyvenau Kretingos rajone, jei neklystu , nuo 1951 m. būdamas 5 metų. Buvo tai paprasti ,sugauti gatvės balandžiai, bet ir jie man buvo gana mieli paukšteliai. Kiek juos auginau nepamenu, bet sesuo pastebėjus, gal po metų nuvežė manę į Klaipėdos balandžių turgų. Tais laikais ir turgus buvo ganėtinai didelis. Ilgai vaikštinėti neteko, nes stabtelėjau ties vienu ganėtinai pilnu narvu, o man pardavėjas pasakė, kad eičiau pas kitą ir paklausčiau kiek kainuoja jo balandžiai, o kai grįšiu- duos už pusę tiek, kiek jis prašo. Taip gan greitai pilnas krepšys balandžių jau buvo mano nuosavybė. Mamai teko aiktelėti, kai paklausė ką pirkau ir kiek liko pinigų. Laikiau gan įvairių rūšių balandžių; paštinių, ginezų, ofligerių, spalvotagalvius, tik ilgesniais snapais.
Po armijos 1967 metais atsikėliau gyventi į Mažeikių rajoną, Tirkšlius. Kitas amžius, kita mąstysena, kiti balandžiai. Tais laikais buvo madoje stoikės(Nikolajevo aukštaskrydžiai), tai laikiau jas. Pradėjau laikyti Elbingo baltagalvius ir Karaliaučiaus spalvotagalvius.
Apie 1980 metus mano balandinėje atsirado pirmieji boinų veislės balandžiai. Nuo to laiko juos laikau pastoviai. Tais metais boinų veislės balandžių augintojų Lietuvoje buvo nelabai daug. Balandžiai buvo geri. Daug balandžių atsiveždavo Valodia( amžiną atilsi) iš N. Akmenės, tai buvo ne tik gražūs balandžiai, bet ir geri skrajūnai. Dabar pagrinde laikau boinus, bet turiu ir spalvotagalvių, ir Elbingo baltgalvių. Keliais žodžiais tariant myliu balandžius ir tiek.
Visiems balandininkams linkėčiau to paties Jurgis P.