Languages

  • Lietuvių
  • English
  • Русский

APSUNKINTAS KIAUŠINIŲ DĖJIMAS

vertė A. Skukauskas Versta iš rusų autorių A.I. Rachmanovo ir B.F. Besarabovo knygos "Balandžiai- jų ligos ir profilaktika"
2009-05-03 22:13

Apsunkintas kiaušinių dėjimas dažniausiai būna dėl nepilnai susiformavusių lyties organų, arba dėl suformuotų didelių kiaušinių,

pavyzdžiui - dvitrynių , tai pat dėl auglio, kiaušidės raumenų paralyžiaus. Galimas kiaušinių apsunkintas dėjimas dėl blogo maitinimo ir blogų laikymo sąlygų. Pvz. maitinimas vieno komponento pašarais, kas priveda prie bendro balandžio neišsivystimo. Esant tokiai padėčiai kiaušinis išeina smailiu galu į priekį, kiaušinio praėjimo momentu iššoka kiaušintakio ampulė į kloaką iki kloakos angos. (Kloaka (lot. cloaca) – kai kurių stuburinių gyvūnų tiesios žarnos praplatėjusi galinė dalis, į kurią atsiveria šlapimo ir lytiniai latakai. iki kloakos dydžio) . Ligos požymiai: pradžioje nerami elgsena, balandis daugiausiai tupi lizde, pilvas karštas, pilvo sienelė stipriai išsitempusi . Tupėdamas lizde balandis iš lėto senka, nebelesa ir miršta .Taip kaip kiaušintakis gali ne laiku atsipalaiduoti, tai kiaušinis galinėje dalyje kiaušintakio susilaiko ir nežiūrint į stangas, neišeina į išorę .Prasideda mėšlungiai , kurie kartkartėmis pereina į paralyžių.