Languages

  • Lietuvių
  • English
  • Русский

KVĖPAVIMO ORGANŲ UŽDEGIMAS

vertė A. Skukauskas Versta iš rusų autorių A.I. Rachmanovo ir B.F. Besarabovo knygos "Balandžiai- jų ligos ir profilaktika"
2009-05-03 21:00

Kvėpavimo takų oro maišelių uždegimas seka kartu su plaučių, bronchų ir trachėjų uždegimu.

Ligai labiau imlūs jauni balandžiai. Susirgimo būdai įvairūs, tai peršalimas, labai kenkia skersvėjis, infekcinių ligų pasekmėje, tokių kaip respiratorinė mikoplazmozė , kalibakteriozė, geofilija, infekcinis bronchitas , ir kt. Galimas masinis susirgimas, jei balandžiai buvo peršaldyti, didelis kiekis dulkių ir mikrobų balandinėje. Sergant chronišku kvėpavimo organų uždegimu, kartu ligos eigoje galimi šitokie  ligos sutrikimai: išsekimas, augimo sutrikimas (nustoja augęs jauniklis), paakių gleivinės uždegimas. Ligos eiga gali būti ūmi, su gergždžiu sunkiu kvėpavimu, o tai pat ir chroniškai, kaip pakitimų kvėpavimo organuose nepastebima.
Pas mirusius balandžius pastebima kvėpavimo takų oro maišelių sienelių išstorėjimas, o žiūrint peršvietus išstorėjusias sieneles, matosi pilkšvo susiformavusio eksudato kiekis .Tęsiantis ligos eigai , susergama perikarditu (širdiplėvės uždegimu), perihepatitų.
Sergantį balandį pridėjus prie ausies ir paklausius girdysi gergždžiantis kvėpavimas.