Languages

  • Lietuvių
  • English
  • Русский

NEUŽKREČIAMAS KLOAKOS UŽDEGIMAS

vertė A. Skukauskas Versta iš rusų autorių A.I. Rachmanovo ir B.F. Besarabovo knygos "Balandžiai- jų ligos ir profilaktika"
2009-05-03 22:21

Sutinkama pas balandžius kurie maitinami nekokybiškais lesalais ir maitinami dideliais ir sunkiai virškinamais pašarais, kurie dirgina kloakos gleivinę, o pasekmėse sukelia uždegimą.

Jaunoms patelėms išeinantis kiaušinis gali girginti gleivinę ir sukelti uždegimą. Kloakos uždegimu galima susirgti ir trūkstant organizmui fosforo, kalcio druskų, vitaminų A, B ir D. Pradžioje susirgimo pastebimi žarnyno funkcijų sutrikimai su išskiriamomis šlapimo druskomis, kurios teršia plunksnas apie išeinamąją angą. Jei yra kloakos gleivinė kataralinis uždegimas, tai pasekmėse atsiranda hemorojinės užuomazgos ir difteriniai apnašai. Balandis išsenka, nebededa kiaušinių. Kliniškai apžiūrint balandį randama suterštos plunksnos apie kloaka, dėl išskiriamo eksudato, kloakos žiedas išsigermetizavęs , išbrinkęs, kartais pasitaiko dalinis žarnyno iškritimas. Tik gerais ir kokybiškais pašarais galima išvengti susirgimo.