Languages

  • Lietuvių
  • English
  • Русский

 ORO KAUPIMASIS PO ODA

vertė A. Skukauskas Versta iš rusų autorių A.I. Rachmanovo ir B.F. Besarabovo knygos "Balandžiai- jų ligos ir profilaktika"
2009-05-03 21:14

Susergama balandžiui atsitrenkus į labai aštrų daiktą ir pradūrus kvėpavimo takų oro maišelius. Tai gali būti vinis, viela,

arba lizdo kraige aštri kokia nors sudžiuvusi žolė. Dažniausia pasitaiko jauniems balandžiams neturintiems įgūdžių skraidyti. Iš pradurtų oro maišelių oras papuola po oda ir palaipsniui vis daugiau odos atplėšia nuo kūno. Emfizema-išpūtimas. Tai štai, esant emfizemai įvairiuose kūno vietose, nors dažniausiai pasitaiko krūtinės srityje, atsiranda didelio didžio oro pūslė. Liečiant jaučiasi kaip oras juda iš vienos vietos į kitą. Dažniausiai pažeidžiama tarp raktikaulių esantis kvėpavimo takų oro maišelis, taip kai jis randasi priekyje krūtinkaulio ir yra didesnė rizika pažeidimui. Gūžio ir kaklo srityje atsiranda didelė oro pūslė ir gerai matoma tupint balandžiui. Gydymas balandžio yra sunkus, ypač užleistais atvejais. Pirmiausiai reikia pradurti oro pūslę ir lengvais judesiais išspausti orą. Kartais reikalingi pradurti keliose vietose, ar net prapjauti. Jei oro maišelio plyšimas nepasinaikina, tai reikia uždėti elastinį tvarstį ant kūno ir sparnų taip, kad balandis negalėtų skristi, nes skrendant stipriai funkcionuoja oro maišai ir gali pasikartoti emfizema. Patartina balandį laikyti atskirame narvelyje. Esant dideliam pažeidimui, atsargiai balandį pakabinti už aptvarstimo, kad kai kuriam laikui apriboti judėjimą. Lesalą reikia duoti tokį, kuris neturi rūgimo savybių, o vandenį duoti be apribojimų.