Languages

  • Lietuvių
  • English
  • Русский

PIOCIANOZĖ (пиацианоз rus., Nerasta vertimo)

vertė A. Skukauskas Versta iš rusų autorių A.I. Rachmanovo ir B.F. Besarabovo knygos "Balandžiai- jų ligos ir profilaktika"
2009-05-03 21:24

Liga vadinasi mėlynųjų pūlių bakterija. Vystosi liga esant puvimo ir pūlingiems procesams.

Piocianozės pažeisti jaunikliai amžiumi nuo keletą dienų iki keletą savaičių miršta be matomos, ar aiškios priežasties. Šita infekcinė liga persiduoda per kiaušinį ir plačiai paplitusi tarp veislinių balandžių. Išskirtinais atvejais sukėlėjas persiduoda jauniklius maitinant iš gūžio. Bakterija ne visada pasiduoda veikiama dezinfekcinėmis priemonėmis. 
Ligos savybės, tai greiti puvimo procesai kiaušinio viduje, priešlaikinis embriono žuvimas. Jeigu jaunikliukai ir išsirita, tai jaunikliai apmirę, blogai vystosi, mažai valgo(mažai priimą į gūžį), išmatos skystos, jaunikliai teršia lizdą ir save. Jie žūsta po kelių dienų , arba savaičių.
Dėl sėkmingo gydymo, būtina iškart nustatyti ligą, nes požymiai panašus į salmoneliozės, ar blogai maitinamų balandžių. Ligos priežastys būna įvairus mikrobai, tai kolibakterijos, patogeniniai grybeliai ir kt. Pagrindinė priežastis sėkmingai auginti jauniklius, tai sanitarinių ir higieninių sąlygų laikymasis. Ypač būtina, kad balandžiai perėtų švariuose lizduose ir būtų maitinami labai gerais pašarais perėjimo sezonu. Lizdo įklotai ar kraigas turi būti švarus ir sausas, nes šildant lizdą gali atsirasti puvimo židiniai, kurie sudaro tinkamas sąlygas vystytis mikrobams. Reikia žiūrėti, kad balandinėje nebūtu drėgna.