Languages

  • Lietuvių
  • English
  • Русский

Rusiškos vakcinos ir jų naudojimas

vertė Gintaras Kvedaras
2009-05-05 19:32

  Naudota: golubevodstva.ru
Vakcinos prieš salmoneliozę naudojimo aprašymas 

 
Vakcinos apibūdinimas 
 
1.1 Vakcina yra sausa, smulkiai korėta masė baltos arba šviesiai gelsvos spalvos
1.2 Vakcina yra išfasuota stiklinėse ampulėse po du arba keturis kubinius cm. 
1.3 Vakcinos galiojimo laikas 12mėn. saugant ir transportuojant sausoje ir tamsioje vietoje 2 – 10 C temp.  
1.4 Paruošta naudojimui vakciną būtina sunaudoti šešių val. laike Jei vakcinos spalva arba konsistencija pasikeitusi, geriau jos nenaudoti.
 
 
Biologinės savybės 
 
2.1 Vakcina suformuoja paukščiams specifinį imunitetą salmoneliozės sukėlėjui.
2.2 Imunitetas įgyjamas 3 – 5 parų laike po antro skiepijimo ir tęsiasi 3mėn.
2.3 Balandžius rekomenduojama vakcinuoti 2 kart. per metus – prieš kiaušinių dėtį – sausį – vasarį, ir po išsišėrimo – rugsėjį – spalį.
 
 
Vartojimo instrukcija
 
3.1 Vakcinuoti tik sveikus paukščius 2 kartus 5 – 7 dienų intervalu po 1 dozę paukščiui.
3.2 Vakcina ruošiama: apskaičiuojamas ampulių, jų dozių ir vakcinuojamų paukščių kiekis. Prieš atidarant ampules dezinfekuojame spiritu. 
  
Vakcina iš štamo ,, GAM – 61 “ prieš Niukaslio ligą 
 
Vartojimo instrukcija ir dozės
 
 Vakcinuojami paukščiai jeigu jie laikomi nepalankiomis arba grėsmingomis sąlygomis. Vakcinuojami kliniškai sveiki paukščiai 2 kartus į metus – rudeni, išsišėrus, prieš ateinant šalčiams ir drėgmei, ir žiemos pabaigoje – pavasario pradžioje – prieš veisimosi pradžią. 
Vakcinuojama įlašinant į nosį arba sugirdant. Siekiant tikslesnio dozavimo pirmenybė skiriama vakcinos įlašinimui. 
Lašinant į nosį: vienos ampulės tūrinį ištirpinti 2ml. kambario temperatūros virinto vandens.
Paruoštą vakciną pipete įlašiname į abi šnerves po lašą. Kad vakcina geriau patektų į nosies ertmę, lašinant į vieną šnervę, kitą užspausti pirštu. Jeigu paukščio šnervės užsikišusios tai lašą lašinti ant akies konjuktyvo.  
Girdant vakcina ampulės tūrinį skiesti 300ml. virinto ir atvėsinto vandens į kurį dar įmaišoma 15g. sauso, lieso pieno. Vienam balandžiui sugirdoma 15ml. pagamintos vakcinos, tai yra 1 ampulė 20 balandžių, kaip ir lašinant į nosį. Skiestą vakciną supilti į girdyklėlę, kuri prieš tai turėtų būti kruopščiai išplauta šiltu vandeniu be dezinfekcijos priemonių. Skiesta vakcina duodama gerti viena kartą prieš tai būtinai paukščius palaikius 5 – 6 val. be vandens ir maisto.
 
 
 Vakcina LA – SOTA  
Ištrauka iš naudojimo instrukcijos 
 
1. Bendras apibūdinimas
 
1.1 Sausa virusinė vakcina pagaminta iš virusą turinčio ekstraembrioninio skysčio, kuris išgautas iš apginto vištos embriono peptono arba lieso pieno pagrindų. Vakcina yra šviesiai rudos ar rožinės spalvos tabletės arba sausa smulkiai grūdėta masė turinti savyje eritrocitų.
1.2 Vakcina išfasuota ampulėse arba i flakonus. Ampulėse po 500-tus, o flakonuose po 1500-tus arba 3000-ius dozių lašų į nosį.
1.3 Ant kiekvienos ampulės turi būti užrašytas preparato pav., serijos nr., pagaminimo data. Ant pakuotės: bioimonės pav., preparato pav., ampulių (flakonų) skaičius pakotėje, dozių kiekis ampulėje,. serijos ir kontrolės nr., pagaminimo data, galiojimo laikas ir laikymo sąlygos. Kiekvienoje pakuotėje turi būti naudojimo aprašymas. Vakcinos galiojimo laikas 12mėn.  
   
2. Biologinės savybės 
 
2.1 Paukščiams, paskiepytiems vakcina prieš Niukastlio ligą, per 14d. susiformuoja imunitetas, kuris veikia ne mažiau kaip 3mėn.
2.2 Vakcina nesukelia matomo pašalinio poveikio ir rekomenduojamomis dozėmis nekenkia įvairaus amžiaus paukščiams.
2.3 Vakcina neturi gydomojo poveikio. 
   
3. Vakcinacija
 
3.1 Profilaktiškai vakcinuojami sveiki paukščiai, o taip pat ir paukščiai, laikomi nepalankiomis sąlygomis. Vakcinacijai veislė reikšmės neturi. 
3.2 5d. prieš ir 5d. po vakcinacijos paukščiai neturi naudoti antibiotikų.
3.3 Paukščius vakcinuoti: sveikose balandinėse kas 15 – 20, 45 – 60, 140 – 160, dienų, toliau kas 6men. 
Kilus įtarimui vakcinuoti kas 15 – 10, 40 – 55, 120 – 140 dienų, toliau kas 6mėn.
Atsižvelgiant į paukščių sveikatą konkrečius vakcinacijos ir revakcinacijos terminus galima koreguoti. Imunizacijos rezultatus galima ištirti po 14 – 21 dienos, paėmus kraujo mėginius ir atlikus tyrimus laboratorijoje.
 
 
Vakcina prieš raupus
 
Vakcinuojami paukščiai, kurie laikomi raupams plisti palankiose sąlygose. Vakcinuojami ne jaunesni kaip 2mė. Paukščiai ir tik vieną kartą. Prieš skiepijant vakcina atskiedžiama atsviedėju, įpilant jį į vakcinos flakoną ir išmaišant.
Vakcinuojama įduriant dviadatiniu injektoriumu į vidine sparno plėvę. Prieš vakcinavimą injektorius panardinamas į atskiestą vakciną, juo praduriama sparno vidinė odos pertvarėlė taip, kad adatų akutės perdurtų visą odos storį.
Po vakcinavimo injektoriaus adatos nuvalomos vatos tamponu suvilgytu spiritų arba virintų vandeniu. Užsiteršus adatų akutėms nuvaloma mechaniškai. Po 5 – 8 dienų įdūrimo vietose atsiranda raupų žymės, kurios pranyksta po 28 – 30 dienų. Imunitetas atsiranda 7 dienos po vakcinavimo ir išlieka vienus metus.
 
Vakcinos laikymo sąlygos  
 
Vakcinos galiojimo laikas 12mėn. nuo pagaminimo dienos. Vakciną saugoti ir transportuoti neaukštesnėje 10C temp., o atkedėjo nežemiau +2 – 25 C. Vakcinos ir atskiedėjo nenaudoti jeigu juose matosi pašalinių priemaišų, pelėsių, nuosėdų ar neišsimaišiusiu vakcinos sukietėjimų. Nenaudoti įskilusių ampulių. Nepanaudojus sausos ar jau atskiestos vakcinos 4val. laike, ją nukenksminti pusė val. pavirina