Languages

  • Lietuvių
  • English
  • Русский

VYSTIMOSI SUTRIKIMAI BADAUJANT

vertė A. Skukauskas Versta iš rusų autorių A.I. Rachmanovo ir B.F. Besarabovo knygos "Balandžiai- jų ligos ir profilaktika"
2009-05-03 22:15

Kad visiškai trūktų lesalų balandžiams pasitaiko retai, kad trūktų retsykiais pasitaiko dažniau, ypač maitinant vieno komponento pašarais, pvz.: miežiais, kviečiais, ar rapsu ir t.t.

Badaujant susilaiko augimas ir organizmas pradeda prarasti maistines organizmo atsargas. Suaugę balandžiai prieš mirtį būna netekę svorio nuo 38 iki 42%, kai kurių vidinių organų: kepenų-32%, blužnis -28%, inkstai-19% svorio. Nugaišusiam balandžiui nuo bado randamas kraujo išsiliejimas į gleivinės skrandžio, žarnyno, kloakos . Badavimo pasekmės priklauso nuo balandžio amžiaus, lyties, metų laiko ir kitų faktorių. Labai stipriai paveikia badaujančius jauniklius : nustoja augti, sutrinka apsiplunksnavimas, prailgėja plunksnų keitimo laikotarpis. Jauni balandžiai po ilgo badavimo meta plunksnas, lieka tik didžiosios dengiamosios plunksnos. Viršutinė dalis snapo išauga į ilgį ir užsilenkia, pažeidžiama kaulų struktūra (peršvietus rentgenu matomas apsikaulėjimo trūkumas vamzdiniuose kauluose. Trūkumas pašarų pas balandžius atveria kelia bakterinėms ir parazitinėms infekcinėms ligoms, tai dažniausiai susiję su pažeista nuo badavimo balandžio imunine sistema.